EA372
Specification
| Material | ABS |
| Power Source | TYPE-C 5V charging |
| Battery Type | 500mAh Li-ion Battery |
| Watterproof | IPX7 |
| Product Size | 27*27*226.3mm |
| Net Weight | 86G |
| Tips | 1pcs |
| Color Available | Black Pink Blue Purple |
Feature
| 1.Magnetic Levitation Motor. |
| 2.High Quality Pedex Nylon bristle. |
| 3.3 modes(Clean White Polish) can be choosed to clean the tooth. |
| 4.2 minutes timer and 30 seconds interval time reminder |
| 5.Vibration 32400-41400 strokes/min |
| 6.30 days runtime of battery after 2 hours charging. |






