ED730
Specification
| Material | ABS |
| Power Source | TYPE-C 5V charging |
| Battery Type | 500mAh Li-ion Battery |
| Watterproof | IPX7 |
| Product Size | 32*32*209mm |
| Net Weight | 94G |
| Tips | 1pcs |
| Color Available | Blue Green Purple |
Feature
| 1.High Quality Pedex Nylon bristle. |
| 2.2 modes(Clean Soft) can be choosed to clean the tooth. |
| 3.2 minutes timer and 30 seconds interval time reminder |
| 4.Vibration 2700-4500 strokes/min |
| 5.30 days runtime of battery after 3 hours charging. |






