EA360
Specification
| Material | ABS |
| Power Source | TYPE-C 5V charging |
| Battery Type | 1200mAh Li-ion Battery |
| Watterproof | IPX7 |
| Product Size | 30*31*220mm |
| Net Weight | 121G |
| Tips | 1pcs |
| Color Available | Black White Pink Blue |
Feature
| 1.Magnetic Levitation Motor. |
| 2.High Quality Pedex Nylon bristle. |
| 3.3 modes(Soft White Clean) can be choosed to clean the tooth. |
| 4.2 minutes timer and 30 seconds interval time reminder |
| 5.Vibration 15000-16000 strokes/min |
| 6.30 days runtime of battery after 5 hours charging. |









