EA371
Specification
| Material | ABS |
| Power Source | TYPE-C 5V charging |
| Battery Type | 1800mAh Li-ion Battery |
| Watterproof | IPX7 |
| Product Size | 28.6*28.6*260mm |
| Net Weight | 118G |
| Tips | 1pcs |
| Color Available | Black White |
Feature
| 1.Magnetic Levitation Motor. |
| 2.High Quality Pedex Nylon bristle. |
| 3.5 modes(Clean White Polish Milder Soft) can be choosed to clean the tooth. |
| 4.2 minutes timer and 30 seconds interval time reminder |
| 5.Vibration 34200-36000 strokes/min |
| 6.60 days runtime of battery after 6 hours charging. |
| 7.Rubber paint of the surface to avoid the scratch and appear the soft colors. |
| 8.Unique control system design by ourselfmatch the motor and save the energe. |




